دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

خورشید در شهر مناره ها

کتاب خورشید در شهر مناره ها کتابی است که به سفر مقام معظم رهبری به شهرستان سنندج اشاره دارد در این کتاب ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ سالروز سفر ورود مقام معظم رهبری به استان کردستان روزی به یاد ماندنی، حماسی و تجلی پیوند ناگسستنی امت با ولایت نام برده شده است.

در این روز بود که مردم با صفا و مهربان کردستان میزبان سلاله پاک پیغمبر(ص) مقام معمظ رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظلله العالی) بودند و قدوم نازنین رهبری به خطه سرسبز کردستان بهار روح افزای دیگری را رقم زد و بهار ولایت در بهار طبیعت درهم آمیخت و بردلهای بهاری زنان و مردان  خونگرم و صمیمی کردستان شکوفه زد.

نویسنده این کتاب در بخش اول  به معرفی شهرستان سنندج پرداخته  و اینکه این شهرستان به استناد و گفته مورخین قلعه سنه دژ سنندج را سلیمان خان اردلان والی کردستان در زمان شاه صفی آباد کرد و در برخی از کتاب می خوانیم سنه دژ در سالهای ۴۴۸ قبل از میلاد مسیح موجودیت و رسمیت داشته است و در آن سالها آرتوباران پسر داریوش هخامنشی استاندار آذربایجان طغان کرده و چون شکست خورد به سنه دژ در کردستان گریخت و در قلعه آن مکان رفته و تحصن کرد. سین دژ در زبان پهلوی هخامنشی یک از اسامی آفتاب بود.

نویسنده همچنین به این مطلب اشاره کرده که شهر سنندج باتوجه به ایمان و خدادوستی مردمش تعداد زیادی مسجد دارد به طوریکه در هر کوچه و برزنی یک مسجد احداث شده و نمازگزاران و مومنان این شهر جهت اقامه نمازهای یومیه و شنیدن پند و موعظه از علمای دیارشان به این مساجد رجوع می کنند.

مهدی صفی یاری در بخش دوم کتاب خود  وصف آمدن مقام معظم رهبری به استان کردستان را لحاظ کرده است  انگار تمام مردم از هم سوالی داشتند ولی نمی توانستند آن را به زبان بیاورند، مدتی بود حال و هوای شهر عطر و بوی ملکوت گرفته بود انگار بنا بود خبری بشود، کم کم شوق انتظار را از چشم های منتظر مردم می شد احساس کرد و دید. وقتی صدا و سیما خبر رسمی سفر قریب الوقوع رهبر معظم انقلاب اسلامی به کردستان را منتشر کرد دیگر کسی را نمی دیدی کهلبخند بر لب نداشته باشد مردها تسبیح گو بودند و زن ها صلوات گو و انگار خدا داشت مزد سال های سال مجاهدت، حماسه، استقامت و ایثار مردمی را می داد که چشم فتنه های داخلی و خارج زیاردی را بخاطر دفاع از اسلام و انقلاب  اسلامی شان کور کرده بودند.

در این کتاب همچنین حال و هوای شهر سنندج در ساعات ورود مقام معظم رهبری، حضور رهبر انقلاب در بهشت محمدی، بیانات معظم له در جمع مردم سنندج، بیانات معظم له در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر و….. منتشر شده است.

بخشی از کتاب نیز به گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری در سنندج به زبان کردی اشاره کرده و در بخش چهارم کتاب اشعار و دل نوشته های شعرای آیینی اهل تسنن و تشیع استان کردستان به قلم درآمده است.

از پروژه های مصوب سفر رهبری به استان کردستان گرفته تا عکس هایی از حضور ایشان در میان مردم استان دیگر مطالبی است که در این کتاب به چشم می خورد.

گفتنی است؛ کتاب خورشید در شهر مناره ها نگاهی به سفر پربرکت مقام معظم رهبری به شهر سنندج است که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان به چاپ رسیده است.

مشخصات کتاب :

تالیف: مهدی صفی یاری
ناشر : کعبه دل
نوبت چاپ: اول پاییز ۱۳۹۱
شمارگان: دوهزار نسخه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code