دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

دولت تعطیل آمریکا و اتاق جنگ اقتصادی که تعطیل نیست

در رسانه به دفعات گفته شده است در شرایطی که دولت فدرال تعطیل می‌شود، به جز قسمت‌هایی که مربوط به سلامت انسانی و حفاظت از مال است، بقیه سازمان‌ها و نهادها تعطیل می‌شوند. اما طبق قانون ضد ناکارآیی (Anti-Deficiency Act)، علاوه بر شرایط ذکر شده، تحت برخی شرایط دیگر  از جمله داشتن یک منبع بودجه مدوام و یا داشتن مجوز از کنگره برای فعالیت حتی بدون بودجه و … برخی بخش‌های دولت فعال باقی می‌ماند.

در وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز بخشی از سازمان‌ها و دفاتر همچنان فعال هستند. یکی از  این دفاتر، دفتر ترویسم و اطلاعات مالی است که در واقع اتاق عملیاتی جنگ اقتصادی وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ایران و سایر کشورهای هدف است. این بخش شامل اداره اوفک و اداره فینسن است که دو بازوی اصلی اعمال تحریم‌های اقتصادی هستند. طبق سندی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده است، دفتر تروریسم و اطلاعات مالی هم‌چنان برای انجام ماموریت‌هاخود که برخی از آنها در ادامه آورده شده است، فعال می‌باشند:

رصد و ارائه‌ی گزارش اطلاعاتی در رابطه با رخدادهای واقعی یا احتمالی به مدیریت خزانه‌داری و بقیه‌ی مقامات نظامی، اطلاعاتی و اجرایی.

مدیریت لیست افراد و نهادهای تحریمی (SDN) و اعمال تحریم‌های تجاری و مالی.

اجرا و مدیریت تحریم‌های جدید بر روی کشورهای خارجی یا افراد و نهادهای مورد هدف از طریق دستورات اجرایی ابلاغی جدید.

تهیه و توسعه توصیه‌های سیاستی در پاسخ به رخدادهای امنیت ملی.

شرکت در همایش‌های سیاست‌گزاری امنیت ملی و اطلاعاتی که مسئول تهیه و تدارک پاسخ به هر رخداد امنیت ملی هستند (به عنوان مثال گروه امنیت ضدتروریسمی NSC).

ایجاد اطمینان از استمرار  تنظیم مقرارات کلیدی و فعالیت‌های اجرایی به منظور جلوگیری از سواستفاده دشمنان در طی رخدادهای امنیت ملی.

استفاده از اختیارات بخش ۳۱۴ (a) قانون میهن‌پرست، که سازمان‌های دولتی را قادر می‌سازد از طریق finCEN به موسسات جهت بررسی حساب‌ها و تراکنش‌های افرادی که ممکن است در فعالیت‌های غیرقانونی دست داشته باشند، دسترسی داشته باشند.

 

منابع و پی نوشت ها:

[۱] http://www.irinn.ir/fa/news/۶۵۲۱۷۶

[۲] https://www.reuters.com/article/us-usa-congress-budget/with-no-deal-us-government-shutdown-likely-to-drag-on-past-christmas-idUSKCN۱OL۰۴C

[۳] https://www.reuters.com/article/us-usa-congress-budget/top-trump-aide-says-government-shutdown-may-go-into-new-year-idUSKCN۱OM۰GF

[۴]  این بخش در واقع خواهر سازمانی دفتر اوفک است که مسئولیت بررسی و تجزیه و تحلیل تراکنش‌ها و فعالیت‌های مالی را برعهده داد تا از این طریق کانال‌های دور زدن تحریم‌ها کشف بشود و از دور زدن تحریم‌ها جلوگیری بشود.

 

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code