دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

رسم الخط و تایپوگرافی

تایپوگرافی و خوشنویسی با هم فصل های مشترکی دارند که گاهی تفکیک خطاط و طراح را از هم مشکل می کند . مخصوصا زمانی که ما در مورد خوشنویسی کتابت یا کاربردی صحبت می کنیم ، می بینیم که چقدر به اصول تایپوگرافی نیزدیک است .

عده ای بر این باورند که خوشنویسی نیز نوعی تایپوگرافی است به این مفهوم که خوشنویس سعی می کند که با ترکیب حروف اثری با ارزش های زیبا شناختی خلق کند و گرافیست نیز چنان نگاهی نسبت به کار خود دارد .به نظر حقیر آن بخش از خوشنویسی مانند کتابت که قصد دارد بیشتر جهت خوانایی و کاربرد عموم مردم تلاش کند به وضوح جز حیطه تایپوگرافی است و قبل از ورود دستگاه های چاپ نیز جنبه کاربردی این هنر بیش از جنبه تزینی آن بوده است .

هم اکنون خط ، در روند تحولات نو ، وظیفه خود را خوانایی و سهولت نگارش نمی داند و کم و بیش به فرمی زیبا تغییر کرده ، که در درجه اول مفهوم نوشته را قبل از خوانده شدن ، بیان می کند.
در این دوره با گسترش تایپوگرافی که تلاش در تقویت ویژگی بصری حروف و نزدیک نمودن نوشته به تصویر دارد ، عده ای آن را با “خط نگاره” ، “خط نگاری” ، ” کالیگرافی” و “طراحی حروف” هم راه می دانند.در صورتی که تایپوگرافی ، هنری گرافیکی است که حروف بدنه اصلی آن را شکل می دهد و از فونت های موجود با تغیراتی که در آنها برای کشف ویژگی های بصری حروف انجام می شود ، استفاده می کند.

دانلود مجموعه ۶۲۴ رسم الخط زیبا و با کیفیت :

این مجموعه حاوی ۶۲۴ تصویر رسم الخط و تایپوگرافی با موضوعات مختلف از قبیل معصومین، شهدا، ماه رمضان ، انقلاب اسلامی ، علما ، قرآن ، راهیان نور ، دعا ، دفاع مقدس و … است هم اکنون می توانید تمام این رسم الخط ها را با لینک مستقیم به صورت رایگان دانلود کنید.
فرمت فایل ها jpg و اندازه تصاویر از ۳۰۰۰ الی ۷۵۰۰ پیکسل می باشد،حجم کل فایل ها پس از خارج کردن از حالت فشرده برابر است با ۴۵۰ مگابایت.

noteفرمت : فشرده شده با نرم افزار winrar

chart_pie حجم فایل : ۲۶۲ مگابایت – حجم کل فایل ها پس از خارج کردن از حالت فشرده برابر است با ۴۵۰ مگابایت

downدانلود  :  | لینک مستقیم | التماس دعا

lock رمز فایل : www.shia-leaders.com

source منبع : سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code