دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

سناریوی پرچم دروغین این بار در عراق؟

آیا جملات دونالد ترامپ تهدید توخالی بود ؟

در حالی که در یک هفته گذشته تمام منابع خبری عربی و انگلیسی زبان مشغول انتشار اخباری مبنی بر حمله پیش دستانه امریکا به مواضع حشد الشعبی در عراق بودند، به ناگاه شب گذشته ترامپ در توییتی مدعی شد که ایران و گروه‌های تحت حمایتش در عراق قصد انجام عملیاتی علیه نیروهای امریکایی در عراق را دارند و در صورت انجام این کار تاوان سختی خواهند داد !

به موازات این سخنان رییس جمهور امریکا، خوراک خبری رسانه‌های بیگانه نیز با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای از احتمال حملات یا کودتای امریکا، تبدیل به احتمال حمله نیروهای حشد الشعبی به پایگاه‌های امریکایی و عملیات تلافی جویانه متقابل ارتش امریکا شد.

مجموعه این تحولات رسانه‌ای موجب شده است تا بسیاری از کارشناسان احتمال بدهند که مقامات امریکا به دنبال ایجاد بهانه و دلیلی مناسب و قابل پذیرش برای انجام عملیات نظامی در عراق و از بین بردن توان نیروهای بسیج مردمی این کشور باشند. در واقع ممکن است ارتش امریکا با اجرای سناریوی خودزنی یا Operation False Flag به دنبال دستیابی به هدف خود در خاک عراق باشد.

عملیات False Flag یا پرچم دروغین چیست ؟

در تعریف نظامی و بین المللی ، عملیات پرچم دروغین به مجموعه اقداماتی گفته میشود که یک کشور خاص از طریق وارد آوردن ضربات نظامی عمد به منافع خودی و متهم کردن کشور رقیب به انجام این اقدام و کسب بهانه لازم برای آغاز جنگ انجام می‌دهد.

شاید مشهورترین مورد متهم به اجرای سناریوی پرچم دروغین، حملات ۱۱ سپتامبر به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در امریکا و آغاز لشکرکشی ارتش امریکا به افغانستان و عراق باشد.

حملاتی که با گذشت دو دهه از آن همچنان زوایای پنهان و ابهامات بزرگی در خصوص چگونگی انجام آن توسط یک گروه تروریستی با امکانات محدود در خاک ابر قدرت نخست دنیا وجود دارد.

همچنین اسناد منتشر شده توسط CIA نیز نشان می‌دهد در چند مورد این کشور در دهه ۶۰ میلادی قصد اجرای سناریو خودزنی برای کسب بهانه لازم برای حمله نظامی به کوبا و ساقط کردن حکومت فیدل کاسترو رهبر این کشور را داشته است که با مخالفت جان.اف.کندی رییس جمهور وقت امریکا مواجه شده است. این عملیات تحت عنوان Operation Northwoods نامگذاری شده بود.

مثال دیگر در خصوص این سناریو به حملات شیمیایی در خاک سوریه بازمی‌گردد. در ۲ مورد حملات شیمیایی در شهر خان شیخون در سال ۲۰۱۷ و دوما در ۲۰۱۸ در حالیکه ارتش سوریه در حال پیشروی و آزادسازی شمال حماه و غوطه شرقی دمشق بود.

به ناگاه انفجار بمب‌های حاوی گاز شیمیایی در این مناطق و کشته شدن ده‌ها نفر موجب شد تا انگشت اتهام به سوی ارتش سوریه نشانه رفته و در حالی که این کشور در موقعیت برتر بوده و هیچ منطقی برای انجام چنین عملی موجود نبود توسط کشورهای غربی متهم شده و بهانه برای انجام حملات هوایی امریکا و متحدانش به پایگاه هوایی شعیرات و برخی تاسیسات نظامی سوریه در منطقه قابون و برزه در ریف دمشق ایجاد شود.

مجمتع تحقیقاتی ارتش سوریه در منطقه برزه دمشق پس از حملات هوایی امریکا

آیا باید منتظر خودزنی امریکا در خاک عراق باشیم ؟

اگرچه در حال حاضر سند قطعی و قابل اتکایی برای این فرضیه موجود نیست، اما با توجه به موج خبری و رسانه‌ای ایجاد شده در روزهای گذشته و توییت شب گذشته دونالد ترامپ در خصوص احتمال حمله به نظامیان امریکایی در خاک عراق، این احتمال وجود دارد که سازمان‌های جاسوسی و گروه‌های مخفی تحت امر امریکا با اجرای سناریوی مشابه و به طور مثال ترور شخصیت‌های دیپلماتیک این کشور در خاک عراق یا حمله به کارمندان سفارت یا در مرحله آخر یک حمله شبیه سازی شده به مقر نظامی این کشور در خاک عراق ، انگشت اتهام را به سوی نیروهای حشد الشعبی دراز کرده و مقدمات عملیات گسترده نظامی در این کشور را فراهم کنند.

تخلیه پایگاه‌های نظامی درجه ۲ نظیر پایگاه القائم در استان الانبار و K۱ در کرکوک و احتمال خروج از سایر پایگاه‌های دور دست نظیر القیاره و البلد در استان نینوا و صلاح الدین نیز ممکن است به منظور تمرکز قوا در ۲ مکان مشخص یعنی کمپ تاجی و عین الاسد بوده تا به هنگام اجرای عملیات ، توان نیروهای مردمی عراق برای تلافی و ضربه زدن به نظامیان اشغالگر محدود شود.

بیانیه سخنگوی ائتلاف امریکایی ضد داعش در خصوص تخلیه پایگاه K1 در استان کرکوک

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code