دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

مهمترین رویداد آخرالزمان

آینده پژوهی دینی جزو ضرورت های جامعه منتظر است که می تواند ما را در ارائه تحلیل های درست از آینده و ساختن آینده مطلوب یاری رساند و مانع غافلگیری و ناکارآمدی و عقب ماندن ما از تحولات شتابناک جهانی و منطقه ای گردد.

اتفاقات و حوادث سوریه را شاید بتوان مهم ترین، تاثیرگذار ترین و متوقع ترین رویدادهای آخرالزمانی دانست. جرقه آخرالزمان و پایان تاریخ سیاه، از سوریه زده می شود و آتش آن به سرعت شرق و غرب و شمال و جنوب را در می نوردد و خبر بزرگ آغاز عصر جدید اعلام می شود. خاورمیانه و حضور کشورهایی چون ایران، عراق، سوریه، حجاز، اردن، مصر، ترکیه و فلسطین در آن، در طول تاریخ منشا حوادث و تحولات مهمی در دنیا بوده و مرکز بیشتر حوادث آخرالزمانی نیز است.

مهم ترین این حوادث خروج سفیانی از سوریه است. بر اساس نصوص معتبر، نقطه آغازین تحولات منجر به ظهور و شروع یک کشمکش و نزاع بزرگ، خروج سفیانی از شامات و تسلط او بر سوریه است. مباحث مربوط به رویدادها و حوادث دیگر یا از اتقان برخوردار نیست و یا حول و حوش این حادثه روی خواهد داد. مثلا بیشتر جنگ ها و برخوردهای شدید (و احتمالی) آینده، در این موقعیت و محدوده زمانی و مکانی رخ خواهد داد.

طبق پاره ای از روایات مردی اموی و از نسل یزید بن معاویه بنی ابی سفیان و از پلیدترین مردم است. نامش «عثمان بن عنبسه» است و با خاندان نبوت و امامت و شیعیان دشمنی ویژه ای دارد. سرخ چهره و کبود چشم و آبله رو و بدمنظر و ستمگر و خیانتکار است، در شام (سابق که مشتمل بر دمشق و فلسطین و اردن و حمص و قنسرین است) قیام و به سرعت پنچ شهر را تصرف می کند و با سپاهی بزرگ به سوی کوفه در عراق می آید و در شهرهای عراق و بویژه نجف و کوفه جنایات بزرگی مرتکب می شود و سپاهی دیگر به مدینه در عربستان می فرستد، سپاه سفیانی در مدینه به قتل و غارت می پردازند و از آنجا به سوی مکه می روند و سپاه سفیانی در بیابانی میان مدینه و مکه به فرمان خدای متعال به زمین فرو می روند؛ آنگاه امام قائم پس از جریاناتی از مکه به مدینه و از مدینه به سوی عراق و کوفه می آید و سفیانی از عراق به شام و دمشق فرار می کند و امام سپاهی را به تعقیب او روانه می فرماید که سرانجام او را در بیت المقدس هلاک کرده و سرش را جدا می سازد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی


 فرآوری و تنظیم مطلب :   سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code