دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

مکتب انحرافی «نورعلی الهی»

فرقه مکتب نورعلی الهی که توسط فردی به این نام تأسیس و در حال حاضر توسط فرزند وی، بهرام الهی از فرانسه مدیریت می‌شود.با اینکه تعداد اعضای مکتب نورعلی الهی اندک است، اما این نحله خطرناک دارای انحرافات بسیار گسترده‌ای است که دارای آسیب‌های روحی و روانی و وابستگی فرقه‌ای برای اعضا شده است.

مکتب «نورعلی‌ الهی» از جمله فرقه انحرافی است که توسط یکی از پیروان فرقه اهل حق در ایران راه‌اندازی شده است. فتح‌الله جیحون‌آبادی ملقب به نورعلی الهی در تاریخ شهریور ۱۲۷۴ در روستای جیحون‌آباد کرمانشاه به دنیا آمد، وی از کودکی علوم مقدماتی را نزد پدرش (که از سران فرقه اهل حق و یکی از غُلات بود) فراگرفت و سپس به سیر و سلوک و ریاضت‌های غیرشرعی و سلیقه‌ای پرداخت.

در اینجا به برخی گفتارهایی فهرست‌وار نورعلی‌ الهی اشاره می‌شود که مخالف بودن آن‌ها با احادیث، آیات قرآنی و عقل، محرز است:

۱-دین همین است که من گفته‌ام بقیه حاشیه و فروعات است (آثار الحق، ج۱. گفتار ۲۰۷۷)

۲-سرانجام (کتاب مقدس اهل حق) عین قرآن است هر کس قرآن را فهمید، سرانجام می‌فهمد و هر کس هم سرانجام را فهمید قرآن را فهمیده است. (آثار الحق، ج ۱، گفتار ۱۵۸۷)

۳-ما می‌گوییم خدا به جان آن سبیل‌هایت ما را به رشته امتحان در نیاور! (آثار الحق ج ۱، گفتار ۱۶۵)

۴-وقتی به مقام وحدانیت رسید، دیگر تفرقه فکری برایش باقی نمی‌ماند احتیاجی هم به ترتیب در عبادات مقرره ندارد. (آثار الحق ج ۱، گفتار ۲۵۳)

۵-ما کاری به فروعات نداریم. (آثار الحق، ج ۱، گفتار ۳۰۰۴)

۶-ما پیرو دین سلطان اسحاق هستیم همه‌اش را تحقیق کرده‌ام نه تقلید عمل می‌کنم و هیچ اصراری هم ندارم کسی قبول کند یا نه.(آثار الحق، ج ۱، گفتار ۱۵۷۰)

۷-خدا را خدعه ‌گر و مکار معرفی می‌کند. (آثار الحق، ج ۱، گفتار ۱۷۸۴)

۸-ذاتت حق در هر لباسی ظاهر می‌شود حتی به لباس گدای فقیر و کثیف.(آثار الحق، ج ۲، گفتار ۳۰۵)

۹-ما هرچه نوشته‌ایم استنباط از قرآن بوده.(آثار الحق، ج ۲، گفتار ۱۳۸۴)

۱۰-دایره‌وار جمع گرفتن همه جا قبله است و دیگر جهتی نیست.(آثار الحق، ج۱، ص ۱۹۷ گفتار ۶۹۲)

۱۱-کعبه ما همان جم است، پس وقتی در جم حاضر می‌شویم باید احرام ببندیم.(آثار الحق، ج۲، گفتار ۲۳۴)

۱۲-نورعلی، علم خداوند را منکر است و می‌نویسد: خدا نخواست بداند که عزازیل سجده خواهد کرد یا نه… زیرا اگر خدا می‌دانست که عزازیل کدام راه را انتخاب خواهد کرد.(آثار الحق، ج ۱، گفتار ۶۱۲)

نورعلی الهی در مهرماه سال ۱۳۵۳ شمسی در تهران فوت کرد و جسد مومیایی شده وی در هشتگرد دفن شد.

 

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

۴ نظر

  1. اصلا پیروان این مکتب کم نیستن ،هر دوهفته یکبار کلاسهای منظم دارن ،من مدتها قبل با یه فردی اشنا شدم که تا مرز ازدواج پیش رفتیم که عضو این فرقه انحرافی بود ولی از من مخفی کرده بود وخدا بهم لطف داشت که من متوجه شدم،وقتی اسم نورعلی الهی وکلاسهایی که شرکت میکرد رو اورد من احساس کردم که یک فرقه س وتوی انحرافش شک نداشتم،اومدم توی اینترنت سرچ کردم ولی واقعا هیچ مقاله ی بدرد بخور وکاملی پیدا نکردم که تحلیل کرده باشه این جریان انحرافی رو،از اون فرد فاصله گرفتم ولی واقعا دلم میسوزه برای این که اینهمه طلبه علوم حوزوی داریم هنوز یک نفر درست وحسابی کار نکرده روی این موضوع

  2. دوستان یک بار از اول تا آخر کتابهای ایشان را مطالعه فرمایید و سپس اظهار نظر کنید که آیا ایشان منحرف و منکر خدا بوده اند یا عارف و سالک و بنده حقیقی و واقعی خدا

  3. نورعلی، آغاز مکتب خود را مستند به یک خواب کرده و بیان می‌کند در زیارت نجف که بودم سوال کردم خداوند این رویه‌ای که من اتخاذ کردم آیا اشتباهی دارد یا نه؟ شب حضرت مولا آمدند و فرمودند دین تو دین ابداعی است؛ ولی نیک ابتدایی است؛ در این موقع پرده عوض شد و دیدم دو نفر آمدند و با هم صحبت می‌کنند یکی به دیگری می‌گوید: دیدی که خود مولا آمد و دین فلان کس (نورعلی)را تصویب کرد پس فلان کس پیامبر شد. (آثار الحق، ج ۱، ص ۶۴۴، گفتار ۱۹۲۹)
    او از غلات است و معتقد است امام علی خداست
    کتابهای او پر از عقاید خرافی و غیر واقعی است ولی با زیرکی حق را با باطل مخلوط میکند و بیان میکند و حتی مبنای قرآنی برای حرف های خود جور میکنید.
    من توصیه میکنم هیچ کس کتاباشو نخونه چون انحرافی هستن و اگه انسان با قرآن اشنایی کامل نداشته باشه میتونه خیلی ضربه بزنه و گمراه کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code