دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

بازهم ائتلاف لاریجانی-روحانی، بازهم زیرپا گذاشتن آیین نامه

سال ۹۴ بود که با دخالت مستقیم لاریجانی، برجام در ۲۰ دقیقه تصویب شد. حالا این بار هم با همکاری مشترک حسن روحانی و علی لاریجانی، آیین نامه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی زیر پا گذاشته شد. این را حسینعلی شهریاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده است.

ماده ۲ آئین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای انتخاب دبیر شورا مقرر کرده است تا «دبیر از میان اعضا برای مدت دو سال انتخاب و پس از تصویب رهبر انقلاب اسلامی با حکم رییس شورای‌عالی منصوب شود». با این‌ حال  در جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور اکثریت اعضا و به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی برگزار شد، “سعیدرضا عاملی” با رأی اعضای شورا به عنوان دبیر انتخاب شد. اما جالب اینجاست که سعیدرضا عاملی عضو حقیقی شواری عالی انقلاب فرهنگی نبوده و این انتخاب کاملا برخلاف آیین نامه شورا انجام شده است.

 

آقای علی لاریجانی رئیس مجلس پس از نزدیک به ۲ سال غیبت، در این جلسه حاضر شدند. رئیس مجلس در ابتدای دیدار علت حضور در جلسه پس از این غیبت طولانی را «تماس» با ایشان برای حضور در رأی‌گیری جهت انتخاب دبیر اعلام کردند. اما چه کسی با رئیس مجلس برای حضور در رأی‌گیری انتخاب دبیر شورا تماس گرفته است؟

عزت الله ضرغامی عضو حقیقی این شورا در توییتر خود جزئیات بیشتری را از چرایی حضور علی لاریجانی و آنچه در جلسه دیشب گذشت، منتشر کرده است.

بررسی سوابق و ابهامات پیرامون زندگی شخصی-علمی آقای «عاملی رنانی» یکی از مسائلی بود که محل اختلاف جدی بین اعضاء شورا شد. اقامت آقای عاملی و فرزندانش در انگلیس (همراه با اخذ اقامت – تابعیت) از موضوعاتی بود که ایشان داشتن هرگونه اقامت و تابعیت از کشور دیگر را در جلسه دیشب تکذیب کردند و اظهار داشتند که فرزندان ایشان در انگلیس درس می‌خوانند و برای خدمت به وطن، به زودی به ایران بازمی‌گردند. همچنین آقای رنانی دفاعیاتی نیز درباره برخی شبهات موجود پیرامون سابقه علمی-تحقیقاتی‌شان مطرح کردند.

 

 

آقای عاملی رنانی با ۱۹ رأی موافق در برابر ۱۶ رای مخالف گزینه دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی است

در این جلسه آقایان ابوذر ابراهیمی ترکمان، صادق واعظ‌زاده و حجت الاسلام قمی در حمایت از عاملی رنانی صحبت کردند. همچنین بحث‌هایی نیز بین دیگر اعضاء شورا بویژه با حسن روحانی نیز صورت گرفت.

حضور آقای عاملی در جریان مذاکرات و بررسی صلاحیت وی  که با اصرار رئیس جمهور صورت گرفت و در زمان رأی‌گیری نیز ادامه داشت، مورد اعتراض برخی اعضاء شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.

در نهایت رای گیری استمزاجی از اعضاء انجام شد که آقای عاملی رنانی با ۱۹ رأی موافق و ۱۶ رأی مخالف به عنوان گزینه این شورا برای دبیری انتخاب شد. رویه معمول انتخاب دبیر شورا تا کنون بصورت اجماعی بوده و چنین اختلاف اندکی میان آرای موافقان و مخالفان تاکنون سابقه نداشته است.

علی لاریجانی از کاندیداتوری عاملی حمایت محکمی می‌کرد، اظهار داشت: یک از تخلفات قطعی این بود که آقای عاملی به‌عنوان کاندیدا نباید در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور پیدا می‌کرد؛ تردیدی نیست که جلسه انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در چارچوب ضوابط و آئین‌نامه نبوده است.

همچنین این انتخاب درصورتی نهایی تلقی می‌شود که آقای عاملی رنانی ابتدا با حکم رهبر انقلاب به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآیند و سپس رئیس جمهور به عنوان رئیس شورا حکم دبیری ایشان را صادر نماید.

 

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code