دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

وقتی به جای پاسخ به شبهات، پمپاژ شبهات می‌کنند!

«مسعود پزشکیان»، نایب رئیس مجلس و از فعالان اصلاح طلب در اظهاراتی که اعتمادآنلاین آنها را منتشر کرد، گفته است:

«دستاوردهای دولت را نقد می‌کنند، خب دولت‌های ما از ابتدا تاکنون چه کسانی بودند، ابتدا که آقای موسوی بوده اسمش را نباید ببریم، آقای خاتمی بوده است که ممنوع التصویر کردند،  احمدی‌نژاد بوده که در حال حاضر می‌گویند وضعیت خاصی دارد، بنی صدر هم که در رفت، آقای رجایی هم که شهید شد، آقای هاشمی هم که به رحمت خدا رفتند، آقای روحانی هم که الان اینگونه است دستاورد ۴۰ ساله انقلاب ما چیست؟»

 او در ادامه می افزاید: می‌گویند دستاوردهای ما همه بد است! پس این همه دستاورد از کجا آمده است؟ قسم حضرت عباس یا دم خروس را باور کنیم؟

پزشکیان گفت: ما یا باید بپذیریم دستاوردهای داشته‌ایم که همین دولت‌ها به دست آورده‌اند یا اگر نداریم پس بگویم در چهل سال انقلاب کاری نکرده‌ایم همه دوستان فاسدند و بگیرند و بزنند! [!]

*این مسئله جای تأسف دارد که به جای اینکه شاهد باشیم یک نماینده مبرّز مجلس مشغول پاسخگویی به شبهات موجود در ذهن افرادی از جامعه است؛ اما او نه تنها این کار را نمی کند بلکه خود به منبع پمپاژ این شبهات تبدیل می شود.

اینکه تعدادی از مسئولان سابق یک کشور به دلیل زوایایی که با گفتمان عقلانیت پیدا می کنند؛ از قطار همبستگی با نظام سیاسی پیاده می شوند؛ نشانه ضعف نیست بلکه نشانه قوت است. نشانه قوت حکومتی که کوچکترین کجی را از هیچکسی ولو یک مقام بلندپایه سابق یا فعلی تحمل نمی کند و در مسیر پیشرفت خود با رویش های جدید و همراهی مردم به حرکت ادامه می دهد.

بله! نظام جمهوری اسلامی در عمر ۴۰ ساله خود دستاوردهای عظیم و محیّر العقولی هم داشته است که بعضا در زمانه همین مسئولان مسئله دار رخ داده اند.

اما آیا این مسئله دلیلی است بر اینکه این مقامات سابق بر هر انحراف و اشتباهی که قرار می گیرند همچنان مورد پذیرش باشند؟

آیا می توان انتظار داشت یک قاضی عادل به صرف گذشته یک متهم؛ از جرم یا جرائم او بگذرد!؟

هرگز چنین چیزی نیست و عقلانیت هم این رفتار را نمی پذیرد. کما اینکه امام راحل نیز فرمود: ملاک، حال فعلی افراد است.

از طرفی این نکته هم محل تأمل است که چرا شخص آیت ا… خامنه ای با اینکه سابقه رئیس جمهوری دارند اما در اشارات پزشکیان جایی نداشته اند!؟

در بحث روحانی هم باید اشاره کرد که دولت محترم هنوز ۲ سال آزگار وقت دارد تا به نمادی از خدمت در خاطره جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود. یا اینکه مفتون حقه هایی مثل اختیارات بیشتر و مذاکره با آمریکا و رفراندوم و … شود و آینده ای مبهم را در مقابل دوران پسااعتدال قرار دهد.

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code