دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

پرونده رسوایی‌های اخلاقی رؤسای جمهور آمریکا

نام شش رئیس‌جمهور آمریکا در لیست کسانی که روابط نامشروع داشته‌اند ثبت شده‌اند از توماس جفرسون، یکی از پدران بنیانگذار و نویسنده اصلی اعلامیه استقلال تا بیل کلینتون، چهل و دومین رئیس‌جمهور آمریکا، که همسرش بخت نخست ریاست‌جمهوری آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶ است.

توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، پس از جرج واشنگتن (George Washingtom) و جان آدامز (John Adams) به عنوان سومین رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شد.

ادعاها درباره روابط نامشروع جفرسون از سال ۱۸۰۲ مطرح بود. بعدها روزنامه‌نگاری به‌نام جیمز کلندر (James Callender)،‌ پس از اینکه پست ریاست اداره پست را به وی ندادند، فاش کرد که رئیس‌جمهور از سالی همینگز (Sally Hemings) چندین بچه دارد.

 

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

 

همینگز خواهر ناتنی مارتا، همسر متوفی جفرسون، بود. در سال ۱۹۹۸، گروهی محقق یک آزمایش ژنتیکی بر روی نوادگان عمومی جفرسون انجام داده و آن را با دی‌ان‌ای نوادگان پسر همینگز به نام استون همینگز (Eston Hemings) تطبیق دادند. نتایج که در نشریه معروف نیچر (Nature) منتشر شد نشان داده که بین این دو گروه ارتباط ژنتیکی وجود دارد.

«بنیاد توماس جفرسون» اعلام کرده پس از اینکه آزمایش‌های دی‌ان‌ای منشتر شدند،‌ بخش اعظمی از تاریخ‌نگاران بر این اعتقاد شدند که جفرسون با همنیگز رابطه داشته است.

بنیاد توماس جفرسون در سال ۲۰۰۰ گروهی از تاریخ‌نگاران را گرد هم آورد. گزارش‌ آنها اعلام می‌کرد که «مطالعه دی‌ان‌ای … نشان می‌دهد به احتمال زیاد توماس جفرسون پدر استون همینگز است.»

دیگر محققین می‌گویند مدارک برای اثبات اینکه جفرسون پدر استون است، کافی نیست. آنها می‌گویند احتمال دارد مردان دیگری از خانواده جفرسون شامل برادرش راندولف جفرسون (Randolph Jeferson) یا پنج پسر وی، پدر استون همینگز یا دیگر فرزندان سالی همینگز باشند.

 

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

اندرو جکسون (Andrew Jackson)، نماینده کنگره، سناتور، فرماندار فلوریدا و هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا،‌ در سال ۱۷۹۱ با راشل دونلسون (Rachel Donelson) ازدواج کرد. این دو نفر فکر می‌کردند جدایی راشل از همسر الکلی‌اش، لوئیز روباردز (Lewis Robards) به پایان رسیده است. اما روباردز هیچ‌گاه کارهای اداری خود را به پایان نرسانده بود و همین امر منجر به ابطال ازدواج جکسون و راشل در سال ۱۷۹۱ شده و آنها مجبور شدند در سال ۱۷۹۵ بار دیگر ازدواج کنند.

تاریخ‌نگاران می‌گویند یکی از دوستان لودیز روباردز مقاله‌ای دروغین در روزنامه خودش منتشر کرده و اعلام کرده بود که جدایی این دو نهایی شده است. جکسون بعدها درباره این اقدام روباردز و نقش وی در این مقاله دروغین مطلع گشت. پس از ان راشل اطمینان حاصل کرد که طلاق نهایی شده است.

در تمام دوران کاری جکسون، رقیبانش همسر وی را به‌عنوان زنی شوهردار که با فرد دیگری ازدواج کرده بود ترسیم کردند. در دوران انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۸۲۸، حامیان جان کوینسی آدامز (John Quincy Adams)، رقیب جکسون، همسر وی را به چند شوهری متهم کردند. با وجود این اتهامات، جکسون توانست به یک پیروزی قاطع و سراسری دست یابد.

اندکی پس از انتخاب جکسون به‌عنوان رئیس‌جمهور در سال ۱۸۲۸ (پیش از مراسم تحلیف) راشل دچار یک فروپاشی عصبی شده و درگذشت. جکسون اتهام‌زنی‌ها در زمان مبارزات انتخاباتی را عامل مرگ راشل می‌دانست.

 

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

 

جیمز بوچانان (James Buchanan)،‌ سناتور دموکرات، دیپلمات و رئیس‌جمهور آمریکا و ویلیام روفوس کینگ، که در دوران فرانکلین پیرس (Franklin Pierce) به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور فعالیت می‌کرد، متهم بودند که برای سال‌های طولانی در واشنگتن با یکدیگر رابطه همجنس‌بازی داشتند.

پیرس در سال ۱۸۵۳ و قبل از اینکه بوچانان به ریاست‌جمهوری برسد درگذشت. اندرو جکسون به کین با عنوان «نانسی خانم» اشاره می‌کرد.

گرووِر کلیولند (Grover Cleveland)، رئیس‌ جمهوری از حزب دموکرات بود. وی در انتخابات سال ۱۸۸۴ زمانی که هنوز مجرد بود، به زنی به‌نام ماریا کرافتز هالپین (Maria Crofts Halpin)  کمک‌‌هزینه بزرگ کردن کودک پرداخت می‌کرد اگرچه ممکن است وی پدر این پسر که در سال ۱۸۷۴ متولد شد، نبوده باشد.

 

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

 

هالپین با کسان دیگری چون اسکار فولسام (Oscar Folsom)، دوست و پدرزن آتی کلیولند، رابطه داشت. کودک وی نیز به نام فولسام نامگذاری شده بود. البته اینها ادعاهایی بود که برخی مورخین معتقدند کلیولند در جامعه شایع کرده بود تا با بدنام کردن هالپین از رسوایی تجاوز جنسی شانه خالی کند.

چارلز لاچمن (Charles Lachman) نویسنده کتاب «یک زندگی سری: دوروغ‌ها و رسوایی رئیس‌جمهور گروور کلیولند»، وی را یکی از بدنام‌ترین رئیس‌جمهوران آمریکا می‌نامد که در حقیقت به هالپین تجاوز کرده بود. وی می‌نویسد:

آنچه که بر اساس شهادتنامه هالپین رخ داد، امروز به عنوان تجاوز جنسی قلمداد می‌شود. هالپین می‌گوید کلیولند «با استفاده از زور و خشونت و بدون رضایت من» به او تجاوز کرد. زمانی که هالپین تهدید کرد که مقامات را در جریان بگذارد، کلیولند «به من گفت که اگر حتی ۱۰ هزار دلار هزینه داشته باشد، مرا ویران خواهد کرد، حتی اگر به خاطر آن از گردن آویزان شود.» شش هفته بعد، هالپین متوجه شد که باردار است.

این ماجرا در انتخابات ریاست‌جمهوری بار دیگر به زبان‌ها افتاد. کلیولند  در کمپین انتخاباتی‌اش از هواداران می‌خواست: «حقیقت را بگویید.» این رویداد مخالفین کلیولند را بر آن داشت که شعاری مرتبط با آن برای خود برگزینند: «ماما، کجاست بابا؟» پس از اینکه کلیولند در انتخابات برنده شد پاسخی به این شعار داده شد: «رفته به کاخ سفید، ها، ها، ها!»

 

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

وارن هاردینگ (Warren Harding)، رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه، روابط نامشروعی با کری فیلیپس (Carrie Phillips) و نان بریتون (Nan Britton) در دهه‌های ۱۹۱۰ و ۱۹۲۰ داشت. هاردینگ در سال ۱۹۲۳ درگذشت.

بریتون در کتاب پرفروشی به‌نام «دختر رئیس‌جمهور» مدعی شد که دخترش وقتی هاردینگ سناتور بود متولد شد. ادعاهای وی بالاخره در آگوست ۲۰۱۵ و پس از انجام آزمایش دی‌ان‌ای ثابت شد. هاردینگ پدر الیزابت بود.

جان اف کندی (John F. Kennedy)، سی‌وپنجمین رئیس‌جمهور آمریکا،‌ در دهه ۱۹۴۰ و به عنوان یک مرد مجرد جوان با ایگنا آرواد (Igna Arvad)، روزنامه‌نگار دانمارکی، و نیز هنرپیشه‌ای به نام جنه تیرنی (Gene Tierney) رابطه داشت.

 

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

 

وی بعدها با چند زن و در حالیکه متأهل نیز بود رابطه نامشروع برقرار کرد. برخی از این زنان عبارت بودند از، مارلین مونروئه (Marilyn Monroe)، گونیلا وان پست (Gunilla von Post)، جودیث کمپل (Judith Campbell)، ماری پینچات میر (Mary Pinchot Meyer)، مارلین دیتریش (Marlene Dietrich)، می‌می آلفورد (Mimi Alford)، و همچنین پاملا تورنور (Pamela Turnure)، منشی همسرش.

میزان رابطه کندی با مونروئه هیچگاه به صورت کامل مشخص نشد. البته گزارش شده که آنها در مارس ۱۹۶۲ و زمانی که کندی در منزل بینگ کروسبی (Bing Crosby) به سر می‌برد، آخر هفته را با هم گذرانده بودند. علاوه بر این، منشی مخابراتی کاخ سفید، ‌چندین تماس از مرلین مونروئه ثبت کرده بود. جی. ادگار هوور،‌ رئیس اف‌بی‌آی، گزارش‌هایی درباره ماجراجویی‌های غیراخلاقی کندی دریافت می‌کرد.

بیل کلینتون (Bill Clinton)، رئیس‌جمهور دموکرات‌ها بود که افشای رابطه‌ جنسی‌اش با یکی از کارکنان کاخ سفید تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال‌های سیاسی آمریکا شد. پس انتشار اخبار رابطه جنسی مونیکا لوینسکی با کلینتون وی در ۲۶ ژوئن ۱۹۹۸  در مقابل دوربین‌های تلویزیونی ظاهر شده گفت: «من با آن زن، خانم لوینسکی،‌ رابطه جنسی نداشته‌ام.»..

رسواترین رؤسای جمهور آمریکا +تصاویر

 

پس از انتخابات سال ۱۹۹۸، کلینتون به دلیل شهادت دروغ و جلوگیری از اجرای قانون در پرونده لوینسکی در مجلس نمایندگان استیضاح شد. کلینتون دومین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور، پس از اندرو جکسون، بود که استیضاح می‌شد. استیضاح با این اتهام آغاز شد که کلینتون درباره رابطه‌اش با لویسنکی ۲۲ ساله که در آن زمان کارمند کاخ سفید بود دروغ گفته است.

استیضاح کلینتون اگرچه در مجلس نمایندگان رأی آورد اما در سنا ۵۵ سناتور به بی‌گناهی وی رأی دادند. برای اینکه استیضاح رئیس‌جمهور به نتیجه برسد باید دوسوم اعضای سنا به آن رأی دهند.

 فرآوری و تنظیم مطلب :  سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code