دانلود مداحی ( سینه زنی شور ) مربوط به مدافعان حرم بصورت مستقیم از سرور سایت رهبران شیعه

روز زن را با این روش ها برای همسرتان ماندگار کنید

همین امروز و فرداست که فضای مجازی پر شود از عکس هدیه های بلاگرها. هدیه هایی که بیشتر از آنکه نماد عشق و صمیمت باشند به منظور چشم و هم چشمی و گاهی به زور و اجبار خریداری می‌شوند! آن وقت است که شما به عنوان یک خانم می‌نشینید و حسرت زندگی مرفه کسانی را می‌خورید که فقط ظاهر زندگی شان را برایتان به نمایش می‌گذارند.

روز زن را با این روش ها برای همسرتان ماندگار کنید/ فریب تبلیغات فروش ویژه روز زن را نخورید

 اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که دغدغه روز زن و تبریک و هدیه آن را دارید اما شرایط مالی‌تان به شما این اجازه را نمی‌دهد که کادوی مناسبی برای همسرتان تهیه کنید در این گزارش به شما راهکار هایی  پیشنهاد خواهیم داد که بتوانید این روز را به همسرتان بسیار متفاوت تر و زیباتر تبریک بگویید.

فریب تبلیغات را نخورید!

قطعا مناسبت ها و اعیاد، فرصت مناسبی برای فروشندگان است. فرقی هم نمی‌کند که فروشنده چه کالایی باشند. فروشنده دمپایی روفرشی یا طلا و اشیا قیمتی؟! هرچه که باشند و هرچه که داشته باشند سعی می‌کنند با استفاده از ترفند تبلیغات شما را قانع کنند که بهترین کادو برای مناسبتِ پیشرو کالایی است که آنها عرضه می‌کنند. آنقدر که شاید در همان لحظه تصمیم عجولانه ای بگیرید و خرید نامناسبی کنید. از طرفی یکی از روش های آنها در فروش ویژه در ایام خاص و اعیاد این است که  طوری رفتار کنند که شما با خود گمان کنید خرید کادو در این مناسبت ها یک امر واجب و حتمی است و اگر شما به هر دلیلی نتوانید هدیه ای تهیه کنید از قافله انسان های مهربان، مسئولیت پذیر و عاشق پیشه جامانده اید!

کافی است در این ایام سری به فروشگاه های اینترنتی، فضای مجازی و حتی بازارچه های خرید محلی بزنید آنوقت است که متوجه می‌شوید همه این مراکز خرید فارغ از  کالایی که عرضه می‌کنند فروش ویژه روز زن گذاشتند و تبلیغات آنها در اقناع کردن مردم به قدری موفق بوده که مشتری های زیادی به خود جلب کرده اند. البته ما مخالف فروش محصولات نیستیم بلکه در این متن فقط قصد داریم شما را از  پشت پرده این تبلیغات آگاه کنیم تا اگر به هر دلیلی نتوانستید برای همسرتان هدیه ای بخرید شرمنده نشوید و احساس سرشکستگی نداشته باشید.

بلاگرها را معیار زندگی تان قرار ندهید!

همین امروز و فرداست که فضای مجازی پر شود از عکس هدیه های  بلاگرها. هدیه هایی که بیشتر از آنکه نماد عشق و صمیمت باشند به منظور چشم و هم چشمی و گاهی به زور و اجبار خریداری می‌شوند! آن وقت است که شما به عنوان یک خانم می‌نشینید و حسرت زندگی مرفه کسانی را می‌خورید که فقط ظاهر زندگی شان را برایتان به نمایش می‌گذارند. مطمئنا هدیه گران قیمت بلاگر ها ارزش کادوی ساده ای که همسرتان با عشق برایتان تهیه کرده را از چشم تان می‌اندازد.بارها گفتیم که بلاگر ها الگوهای مناسبی برای شما نیستند. پس علاوه بر اینکه سعی می‌کنید حسرت خوشی‌های ساختگی و ظاهری‌شان را نداشته باشید برای سلامت زندگی‌تان دست از دنبال کردن شان هم  بردارید!

دوست داشتن را شرطی نکنید!

اینکه شما نتوانید برای همسرتان در یک مناسبت خاص برخلاف دیگر مردان هدیه ای تهیه کنید به این معنی نیست که شما به همسرتان علاقه ندارید! پیشنهاد می‌کنیم این مفهوم را به همسرتان هم منتقل کنید. با او صحبت کنید وبگویید که چقدر دوستش دارید! چند دقیقه ای را اختصاص بدهید به توصیف دوست داشتن تان و به همسرتان این اطمینان را بدهید که چیزی از علاقه شما به او کم نشده. بعد هم علت هدیه نخریدن تان را برایش شرح دهید مثلا بگویید شرایط اقتصادی این امکان را به شما نداده که برای او کادویی تهیه کنید و پول تان را صرف چیز های ضروری تری برای زندگی مشترک‌تان کرده اید. مطمئنا شریک زندگی شما شرایط را درک می‌کند و ازینکه برایش هدیه ای تهیه نکردید ناراحت نمی‌شود. به شرطی که  از چند روز قبل در یک محیط صمیمیانه با اوصحبت کنید و شرایط را برایش توضیح بدهید. حواستان باشد توصیف دوست داشتن تان فراموش نشود.

در فرصت مناسبی جبران کنید

در قید و بند مناسبت ها نباشید اینکه حتما در یک مناسبت خاص باید هدیه خریداری شود یک باور اشتباه است. مهم عشق، صمیمت و شادی در آن روز و در آن لحظات است. گران ترین و ارزشمند ترین هدایا بدون محبت و عشق نمی‌توانند شادی را مهمان دلتان کند. قرار نیست هدیه دادن  فقط مخصوص اعیاد و ایام خاص باشد. می‌توانید خودتان مناسبت های مختلفی در زندگی مشترکتان ایجاد کنید. مثلا به بهانه اینکه یک مسیر سخت را با همکاری هم پشت سر گذاشتید جشن بگیرید و به هم کادو بدهید. یا هر زمان که شرایط مالی تان این مکان را به شما داد بدون مناسبت برای هم هدیه بخرید. پس اگر نتوانستید در روز زن برای همسرتان کادو تهیه کنید نگران نباشید. در طول زندگی مشترکتان فرصت های زیادی است که بی بهانه و با بهانه او را خوشحال کنید و به او هدیه بدهید. فقط یادتان باشد هر بار که این امکان را داشتید دریغ نکنید و برای خوشحالی همسرتان تلاش کنید.

هدیه های معنوی را جایگزین کنید!

قصد ما این نیست که شما هدیه دادن را از زندگی تان حذف کنید. نه! فقط قرار است در این مطلب راهکار هایی را به شما پیشنهاد دهیم که اگر به هر دلیلی نتوانستید برای همسرتان کادویی بخرید سلامت زندگی مشترک تان به خطر نیفتد و سوتفاهم برای همسرتان پیش نیاید! یکی از این راهکار جایگزین کردن هدیه های معنوی است. هدیه های معنوی معمولا از هدیه های مادی ارزش بیشتری دارند و ماندگار خواهند شد. به عنوان یک خانم می‌گویم وقتی همسرتان ببیند شما علی رغم شرایطی که دارید برای اثبات دوست داشتن تان تلاش می‌کنید. بی تفاوت از کنار این روز عبور نمی‌کنید و برای تبریک این مناسبت به او هر چه که در توان  دارید را خرج می‌کنید برایش ارزشمند تر است و شیرینی این رفتار شما بیشتر در کامش می‌ماند!

 دستخطی به یادگار بنویسید

روی یک کاغذ که به سلیقه خودتان تزئین شده یا روی یک کارت پستال جملاتی برای همسرتان بنویسد و این روز را به او تبریک بگویید. نیاز نیست حتما متن ادبی سنگینی را روی کاغذ بنویسید و یا شعر بگویید البته اگر می‌توانید که خیلی خوب است اما سعی کنید نوشته های روی کاغذ،همه و همه حرف های دلتان باشد. شروع کنید و بگویید چقدر همسرتان را دوست دارید، نقاط مثبت‌اش را بگویید و از آرامشی که کنارش دارید صحبت کنید. حتما خاطره‌های خوب‌تان را در نامه بنویسید و روزهای شیرین زندگی را در خاطر همسرتان تازه کنید. به گذشته اکتفا نکنید و تاکید کنید که هنوزهم مانند گذشته به او علاقه دارید. مطمئن باشید همسرتان پس از خواندن این کلمات احساس بهتری نسبت به زندگی خواهد داشت. این هدیه معنوی شما تا سالیان سال ماندگار می‌شود و هر بار که همسرتان به آن نگاه کند احساس شیرین این روزها برایش تازه خواهد شد.

برای سلامتی همسرتان روزه بگیرید!

یکی از هدیه های معنوی که می‌توانید پیشکش همسرتان کنید و حسابی از آن دل ببرید. این است که در روز میلاد حضرت زهرا(س) که مصادف با روز زن می باشد برای سلامتی همسرتان روزه بگیرید. با این کار هر دویتان هم از ثواب اخروی روزه گرفتن در این عید عزیز بهرمند شده اید و هم آثار و برکات آن را در زندگی دنیوی خواهید دید.از طرفی این عمل شایسته می‌تواند علاقه شما را بیش از هرچیزی به همسرتان اثبات کند. در احادیث و روایات ائمه روزه گرفتن در میلاد با سعادت حضرت زهرا یکی از اعمال مستحبی است که ثواب و فضیلت بسیاری دارد.

وقت بیشتری را کنار همسرتان بگذرانید!

سعی کنید کمی زودتر از محل کارتان به خانه برگردید. خستگی هایتان را پشت در بگذارید و پر انرژی وارد خانه شوید. به همسرتان بگویید که به خاطر او  امروز کمی زودتر از محل کار برگشته اید تا در کنار او  باشید. کارهایی که همسرتان دوست دارد را انجام دهید. بیشتر وقت تان را به صحبت کردن با هم اختصاص دهید. فیلم های مورد علاقه او را ببینید. دو فنجان چای بریزید و آلبوم عکس های یادگاری تان را ورق بزنید. سعی کنید خاطره هر عکس و حس و حال آن زمان تان را دوباره برای همسرتان بازگو کنید.

ماجرایی که باید بخوانید!

یکی از مشاوران می‌گوید گاهی خانمی برای مشاوره مراجعه می‌کند که وضع مالی بسیار خوبی هم دارد؛ می‌گوید: من از طلا و جواهر متنفرم. وقتی دلیل آن را می‌پرسی خانم جواب می‌دهد: روز تولد من می‌شود، همسرم سرویس طلا می‌خرد؛ سالگرد ازدواج مان می‌شود سرویس طلا می‌خرد. روز عید فطر سرویس طلا. سالگرد عقد سرویس طلا و… دیگر از طلا خسته شدم. طلا می‌خرد اما برای من وقت ندارد دلم می‌خواست هدایای متنوع و ساده می‌خرید ولی برای من وقت می‌گذاشت!

 

منبع :زینب نادعلی:فارس

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code